Jak możemy pomóc?

  • Informujemy konsumentów o ich prawach w UE, Norwegii i Islandii
  • Pomagamy rozwiązywać problemy z przedsiębiorcami z innych krajów UE
  • Nasze usługi są bezpłatne


Dowiedz się więcej o ECK…

Sonda

Czy kiedykolwiek zakupiłeś/aś samochód za granicą, w jednym z krajów UE?

Warto odwiedzić

  • Aktualności
  • Przykładowe sprawy
  • Raporty
  • Wykłady

Porozmawiajmy o e-commerce! - Debata ECK

Europejskie Centrum Konsumenckie serdecznie zaprasza na debatę poświęconą przeszkodom, z jakimi boryka się e-konsument oraz wyzwaniom, jakie stoją przed e-przedsiębiorcą, pt.: „E-commerce na miarę Europy - sytuacja konsumenta i przedsiębiorcy”.

Europejski Szczyt Konsumencki 2016 – osiągnięcia i wyzwania

17 października ruszył Europejski Szczyt Konsumencki 2016 w Brukseli, którego organizatorem jest Komisja Europejska. W spotkaniu bierze udział Sieć Europejskich Centrów konsumenckich, w tym również ECK Polska. Śledź dyskujsję na żywo.

Strona 1 z 245  > >>

Telezakupy

Pewnemu konsumentowi z Trójmiasta podczas oglądania telezakupów spodobał się pozłacany białym złotem naszyjnik. Cena była niezwykle atrakcyjna. Konsument skusił się więc na zakup i po dwóch tygodniach otrzymał przesyłkę. Niestety zauważył, że produkt nie jest wykonany ze złota, ale z dobrze go imitującego tombaku. Okazało się też, że sprzedawca ma siedzibę na Węgrzech. Kupujący zdecydował się jednak odstąpić od umowy i odesłać produkt przedsiębiorcy.

Powietrzny korek

Konsument z Polski podróżował z miasta Chihuahua przez Mexico City i Frankfurt do Krakowa. Lot z Meksyku do Niemiec został opóźniony o godzinę a to spowodowało konsekwencję w postaci spóźnienia się na lot do Krakowa. Ostatecznie konsument dotarł do Polski z ponad pięciogodzinny opóźnieniem.

pozostałe sprawy >>