Jak możemy pomóc?

  • Informujemy konsumentów o ich prawach w UE, Norwegii i Islandii
  • Pomagamy rozwiązywać problemy z przedsiębiorcami z innych krajów UE
  • Nasze usługi są bezpłatne


Dowiedz się więcej o ECK…

Sonda

Czy kiedykolwiek zakupiłeś/aś samochód za granicą, w jednym z krajów UE?

Warto odwiedzić

  • Aktualności
  • Przykładowe sprawy
  • Raporty
  • Wykłady

Consumer Champion - wsparcie dla organizacji konsumenckich

Komisja Europejska realizuje program szkoleń oraz współpracy instytucji konsumenckich - Consumer Champion. W celu zapewnienia jak najlepszej jakość usług uczestniczy w nim ECK Polska. Program ma na celu wymianę doświadczeń osób zajmujących się tematyką konsumencką, a także zwiększenie kompetencji organizacji konsumenckich poprzez edukowanie specjalistów.

Reklamacje po urlopie – zmiana w dyżurach

Ze względu na znaczny wzrost spraw trafiających do ECK w okresie letnim, centrum w ramach akcji „Mądry konsument po wakacjach” zmienia czas udzielania porad konsumenckich bezpośrednio w swojej siedzibie.

Strona 1 z 244  > >>

Telezakupy

Pewnemu konsumentowi z Trójmiasta podczas oglądania telezakupów spodobał się pozłacany białym złotem naszyjnik. Cena była niezwykle atrakcyjna. Konsument skusił się więc na zakup i po dwóch tygodniach otrzymał przesyłkę. Niestety zauważył, że produkt nie jest wykonany ze złota, ale z dobrze go imitującego tombaku. Okazało się też, że sprzedawca ma siedzibę na Węgrzech. Kupujący zdecydował się jednak odstąpić od umowy i odesłać produkt przedsiębiorcy.

Powietrzny korek

Konsument z Polski podróżował z miasta Chihuahua przez Mexico City i Frankfurt do Krakowa. Lot z Meksyku do Niemiec został opóźniony o godzinę a to spowodowało konsekwencję w postaci spóźnienia się na lot do Krakowa. Ostatecznie konsument dotarł do Polski z ponad pięciogodzinny opóźnieniem.

pozostałe sprawy >>