Jak możemy pomóc?

  • Informujemy konsumentów o ich prawach w UE, Norwegii i Islandii
  • Pomagamy rozwiązywać problemy z przedsiębiorcami z innych krajów UE
  • Nasze usługi są bezpłatne


Dowiedz się więcej o ECK…

Sonda

Czy dokonując zakupów przez internet sprawdzasz podstawowe informacje o przedsiębiorcy (takie jak nazwa firmy, adres, numer telefonu/mail, dane rejestracyjne)?

Warto odwiedzić

  • Aktualności
  • Przykładowe sprawy
  • Raporty
  • Wykłady

Czarny Piątek – prawa konsumentów

Czy mogę reklamować towar kupiony w obniżonej cenie? Co zrobić, jeśli cena przy kasie okaże się wyższa niż na metce? Jak zrezygnować z zakupów w zagranicznym sklepie internetowym? Przed Czarnym Piątkiem przeczytaj porady UOKiK oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego dla kupujących na wyprzedażach i promocjach.

Zrób sobie prezent na święta – poznaj prawa konsumenta

Europejskie Centrum Konsumenckie zaprasza na wykład prowadzony przez ECK w Europe Direct Warszawa pt.: „Zrób sobie prezent na święta - poznaj prawa konsumenta”. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia (czwartek) o godz. 16.00.

Strona 1 z 247  > >>

Bez/płatna przesyłka

Konsument dokonał zakupu obuwia przez internet u znanego niemieckiego przedsiębiorcy, który posiadał certyfikat jakości. Po otrzymaniu przesyłki postanowił odstąpić od zawartej umowy i odesłać towar do sprzedawcy. Regulamin informował, że koszty zwrotu towaru ponosi sprzedawca. Firma oferowała własną usługę kurierską. Konsument dwukrotnie zamawiał kuriera, ale za każdym razem ten nie zjawiał się.

Przygoda w parku rozrywki

Konsument pojechał wraz z żoną i dziećmi do parku rozrywki w Niemczech. Podczas kupowania biletu musiał pilnować swoich kilkuletnich dzieci, stąd jego czujność była osłabiona. Po odejściu od kasy, zauważył, że kasjerka wydała mu 50 euro za mało.

pozostałe sprawy >>