Aktualności

28 kwi 2017

Uprzejmie informujemy, że w związku z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. Europejskie Centrum Konsumenckie w dniu 2 maja br. będzie zamknięte. Jednocześnie informujemy, że centrum będzie czynne dla interesantów w dniu 13 maja (sobota).

25 kwi 2017

Zakup podrabianych produktów łączy się nie tylko z posiadaniem złej jakości towaru, ale też może być ryzykowny dla zdrowia. 26 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Własności Intelektualnej z tej okazji Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net) przyjrzała się sprzedaży podrabianych towarów w UE.

25 kwi 2017

Na majówkę za granicę! Dziś szybciej i częściej podróżujemy po Europie, a to wszystko dzięki ekspansji niskobudżetowych przewoźników. Przez co znacznie więcej osób może pozwolić sobie na wyprawę samolotem. Z obserwacji Europejskiego Centrum Konsumenckiego wynika, że ogromna dynamika tanich przewoźników przekłada się na większą liczbę transgranicznych reklamacji i to nie tylko w sektorze lotniczym.

10 kwi 2017

Celem usprawnienia obsługi konsumentów z początkiem kwietnia br. punkt kontaktowy ds. polubownego rozwiązywania sporów (ADR) został przeniesiony do Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

3 kwi 2017

Już od kwietnia ECK jest obecne na Facebooku (link). Zapraszamy do obserwowania naszego profilu, na którym znajdują się: cykl porad konsumenckich, przykładowe problemy konsumentów, najświeższe informacje prasowe ECK i wiele innych aktualności ze świata konsumenckiego w Polsce i Europie.

Strona 1 z 101  > >>