Aktualności

2 paź 2017

Komisja Europejska aktualizuje unijne przepisy dotyczące praw pasażerów w ruchu kolejowym. Nowe przepisy mają skuteczniej chronić podróżnych w przypadku opóźnienia pociągu lub jego odwołania, jak również bronić ich przed dyskryminacją.

18 wrz 2017

Dziesiątki odwołanych lotów dziennie przez kolejne 6 tygodni. Taką decyzję podjęły irlandzkie linie lotnicze Ryanair w związku z pogorszeniem punktualności przewoźnika oraz zaległymi urlopami pilotów i członków personelu pokładowego. Co w tej sytuacji przysługuje pasażerom, przypomina Europejskie Centrum Konsumenckie.

14 wrz 2017

Nadzwyczajne okoliczności - na nie najczęściej powołują się linie lotnicze odmawiając wypłaty odszkodowania. Co przysługuje pasażerom, jeżeli faktycznie mamy do czynienia z siłą wyższą? Szczególnie teraz, gdy huragan „Irma” nawiedził wybrzeże Stanów Zjednoczonych, warto przypomnieć co powinien zapewnić nam przewoźnik. Europejskie Centrum Konsumenckie podpowiada, że nasze prawa mogą się różnić w zależności od tego czy podróżujemy do czy z krajów UE.

6 wrz 2017

Europa zmienia metropolię warszawską” jest to największe stołeczne wydarzenie organizowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Warszawa, promujące projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. W tym roku odbędzie się po raz ósmy. Zapraszamy do miasteczka namiotowego na Polu Mokotowskim, gdzie 9 września w godz. 14.00-18.00 pracownicy Europejskiego Centrum Konsumenckiego będą udzielać bezpłatnych porad i  prowadzić zabawy związane z zakupami i podróżami po UE.

22 sie 2017

Niemiecki przewoźnik Air Berlin zgłosił wniosek o upadłość. Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich informuje, czego mogą spodziewać się pasażerowie, którzy zaplanowali podróż tymi liniami lotniczymi.

Strona 1 z 103  > >>