Aktualności

22 sie 2017

Niemiecki przewoźnik Air Berlin zgłosił wniosek o upadłość. Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich informuje, czego mogą spodziewać się pasażerowie, którzy zaplanowali podróż tymi liniami lotniczymi.

21 sie 2017

Autokarem do Czech, Słowacji, a nawet Francji. Pociągiem na Węgry, statkiem do Skandynawii. Transgraniczne podróże po Europie nie kończą się na pokładach samolotów. Dlatego Europejskie Centrum Konsumenckie przypomina miłośnikom lądowych i morskich wyjazdów o ich prawach.

11 sie 2017

Z najnowszej tablicy wyników (ang. Scoreboard) Komisji Europejskiej dotyczącej sytuacji konsumentów w UE, wynika, że coraz częściej dokonujemy zakupów przez internet. Rośnie również zaufanie do sprzedawców z innych krajów UE. Pomimo polepszenia wyników Polski, wciąż jesteśmy w ogonie krajów europejskich.

27 lip 2017

Już wkrótce w ramach programu Consumer Champion w trzech polskich miastach odbędą się szkolenia dla instytucji oraz podmiotów zajmujących się tematyką konsumencką. Consumer Champion zagości w Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu - uczestnictwo jest bezpłatne.

19 lip 2017

Skuszeni słońcem i ciepłą wodą często wybieramy zagraniczne kurorty. Potencjalnie najszybciej dostaniemy się do nich samolotem, co jednak jeśli nasz lot opóźni się o 24 godziny, a bagaż wyląduje w innym kraju? O tym jak sobie poradzić z wakacyjnym lataniem, przypomina Europejskie Centrum Konsumenckie.

Strona 1 z 103  > >>